Stable (latest release) - en to da translation catalogue (370 entries)

[ctx: "Link tweaks" settings]
en: These settings only apply to the content of posts, not comments or custom fields.
da: Disse indstillinger gælder kun indlæggenes indhold, ikke kommentarer eller brugerdefinerede felter.

en: %2.3f seconds
da: %2.3f sekunder

en: %d "%s" deleted. | %d "%s" deleted.
da[0]: %d "%s" slettet.
da[1]: %d "%s" slettet.

en: %d "%s" moved to the Trash. | %d "%s" moved to the Trash.
da[0]: %d "%s" flyttet til papirkurven.
da[1]: %d "%s" flyttet til papirkurven.

en: %d '%s' has been deleted | %d '%s' have been deleted
da[0]: %d '%s' er blevet slettet
da[1]: %d '%s' er blevet slettede

en: %d URL in the work queue | %d URLs in the work queue
da[0]: %d URL i arbejdskøen
da[1]: %d URL&#39;er i arbejdskøen

en: %d blogroll link deleted. | %d blogroll links deleted.
da[0]: %d link slettet fra Links
da[1]: %d links slettet fra Links

en: %d comment has been deleted. | %d comments have been deleted.
da[0]: %d kommentar er blevet slettet
da[1]: %d kommentarer er blevet slettede

en: %d comment moved to the Trash. | %d comments moved to the Trash.
da[0]: %d kommentar flyttet til papirkurven
da[1]: %d kommentarer flyttet til papirkurven

en: %d day | %d days
da[0]: %d dag
da[1]: %d dage

en: %d day ago | %d days ago
da[0]: %d dag siden
da[1]: %d dage siden

en: %d hour | %d hours
da[0]: %d time
da[1]: %d timer

en: %d hour ago | %d hours ago
da[0]: %d time siden
da[1]: %d timer siden

en: %d instances of the link were successfully modified.
da: %d steder med dette link blev ændret med succes.

en: %d instances of the link were successfully unlinked.
da: %d steder med dette link fik linket fjernet med succes.

en: %d item was skipped because it can't be moved to the Trash. You need to delete it manually. | %d items were skipped because they can't be moved to the Trash. You need to delete them manually.
da[0]: %d link blev skippet, fordi det ikke kan flyttes til papirkurven. Du er nødt til at slette den selv.
da[1]: %d link blev skippet, fordi de ikke kan flyttes til papirkurven. Du er nødt til at slette dem selv.

en: %d link dismissed | %d links dismissed
da[0]: %d link ignoreret
da[1]: %d links ignorerede

en: %d link marked as not broken | %d links marked as not broken
da[0]: Et link markeret som ikke-dødt
da[1]: %d links markeret som ikke-døde

en: %d link removed | %d links removed
da[0]: %d link fjernet
da[1]: %d links fjernet

en: %d link scheduled for rechecking | %d links scheduled for rechecking
da[0]: %d link er planlagt til at blive tjekket igen
da[1]: %d links er planlagt til at blive tjekket igen

en: %d link updated. | %d links updated.
da[0]: %d link opdateret.
da[1]: %d links opdateret.

en: %d minute | %d minutes
da[0]: %d minut
da[1]: %d minutter

en: %d minute ago | %d minutes ago
da[0]: %d minut siden
da[1]: %d minutter siden

en: %d month | %d months
da[0]: %d måned
da[1]: %d måneder

en: %d month ago | %d months ago
da[0]: %d måned siden
da[1]: %d måneder siden

en: %d page deleted. | %d pages deleted.
da[0]: %d side slettet
da[1]: %d sider slettet

en: %d page moved to the Trash. | %d pages moved to the Trash.
da[0]: %d side flyttet til papirkurven
da[1]: %d side flyttet til papirkurven

en: %d post deleted. | %d posts deleted.
da[0]: %d indlæg slettet
da[1]: %d indlæg slettet

en: %d post moved to the Trash. | %d posts moved to the Trash.
da[0]: %d indlæg flyttet til papirkurven
da[1]: %d indlæg flyttet til papirkurven

en: %d second | %d seconds
da[0]: %d sekund
da[1]: %d sekunder

en: %d second ago | %d seconds ago
da[0]: %d sekund siden
da[1]: %d sekunder siden

en: %s seconds
da: %s sekunder

en: (No response)
da: (Intet svar)

en: Advanced
da: Avanceret

en: All
da: Alle

en: An unexpected error occured!
da: En uventet fejl opstod!

en: An unexpected error occurred!
da: En uventet fejl opstod!

en: Any
da: Alle

en: Apply
da: Anvend

en: Apply custom formatting to broken links
da: Anvend egen formattering på døde links

en: Apply custom formatting to removed links
da: Anvend egen formattering på links, der er fjernet

en: Are you sure you want to delete all posts, bookmarks or other items that contain any of the selected links? This action can't be undone.
    'Cancel' to stop, 'OK' to delete
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette alle indlæg, bogmærker og andre ting, der indeholder et af de valgte links? Denne handling kan ikke fortrydes.
    'Annullér' for at stoppe, 'OK' for at slette

en: Are you sure you want to remove the selected links? This action can't be undone.
    'Cancel' to stop, 'OK' to remove
da: Er du sikker på, at du ønsker at fjerne de valgte links? Denne handling kan ikke fortrydes.
    'Annullér' for at stoppe, 'OK' for at slette

en: Automatically expand the widget if broken links have been detected
da: Automatisk udvid widgetten, hvis der er fundet døde links

en: Bookmark
da: Bogmærke

en: Broken
da: Døde

en: Broken Link Checker Options
da: Indstillinger for Broken Link Checker

en: Broken Link Checker has detected %d new broken link in your posts. | Broken Link Checker has detected %d new broken links in your posts.
da[0]: Broken Link Checker har opdaget %d nyt dødt link i dine indlæg.
da[1]: Broken Link Checker har opdaget %d nye døde links i dine indlæg.

en: Broken Link Checker has detected %d new broken link on your site. | Broken Link Checker has detected %d new broken links on your site.
da[0]: Broken Link Checker har opdaget %d nyt dødt link på din site.
da[1]: Broken Link Checker har opdaget %d nye døde links på din site.

en: Broken Link Checker installation failed. Try deactivating and then reactivating the plugin.
da: Installation af Broken Link Checker mislykkedes. Prøv at deaktivere og dernæst reaktivere pluginnet.

en: Broken Links
da: Døde links

en: Broken for
da: Død for

en: Bulk Actions
da: Massehandlinger

en: Bulk Edit URLs
da: Masseredigér URL&#39;er

en: CURL version
da: cURL version

en: Can't move comment %d to the trash
da: Kan ikke flytte kommentar %d til papirkurven

en: Can't move post "%s" (%d) to the trash because the trash feature is disabled
da: Kan ikke flytte indlægget "%s" (%d) til papirkurven, fordi papirkurvsfunktionen er deaktiveret

en: Cancel
da: Annullér

en: Case sensitive
da: Der skelnes mellem små og store bogstaver

en: Check each link
da: Tjek hvert link

en: Check links using
da: Tjek link med

en: Checks your blog for broken links and missing images and notifies you on the dashboard if any are found.
da: Tjekker din blog for døde links og manglende billeder og giver dig besked i kontrolpanelet, hvis det er tilfældet.

en: Click "Save Changes" to update example output.
da: Klike "Gem ændringer" for at opdatere eksempelvisningen.

en: Color-code status codes
da: Kod statuskoder med farver

en: Comment
da: Kommentar

en: Compact View
da: Kompakt visning

en: Complete site recheck started.
da: Fuldstændig ny tjek af site påbegyndt.

en: Configure
da: Konfigurér

en: Connection Failed
da: Forbindelse mislykkedes

en: Container %s[%d] not found
da: Container %s[%d] ikke fundet

en: Container type '%s' not recognized
da: Container-type '%s' ikke genkendt

en: Couldn't delete the link's database record
da: Kunne ikke slette linkets databasepost

en: Couldn't modify link %d
da: Kunne ikke ændre linket %d

en: Current load : %s
da: Aktuel belastning: %s

en: Custom field
da: Eget felt

en: DailyMotion Video
da: DailyMotion-video

en: Database character set
da: Databasetegnsæt

en: Database error : %s
da: Database-fejl : %s

en: Delete
da: Slet

en: Delete Permanently
da: Slet permanent

en: Delete This Filter
da: Slet dette filter

en: Delete sources
da: Slet kilder

en: Delete this item permanently
da: Slet dette indlæg permanent

en: Detailed View
da: Detaljeret visning

en: Detected %1$s in %2$s and still searching...
da: Fandt %1$s i %2$s og leder stadigvæk ...

en: Detected %1$s in %2$s.
da: Fandt %1$s i %2$s.

en: Detected Links
da: Fundne links

en: Didn't find anything to delete!
da: Fandt ikke noget, der kan slettes!

en: Dismiss
da: Ignorér

en: Dismissed
da: Ignoreret

en: Dismissed Links
da: Ignorerede links

en: Displaying %s&#8211;%s of <span class="current-link-count">%s</span>
da: Viser %s&#8211;%s af <span class="current-link-count">%s</span>

en: Don't check links where the URL contains any of these words (one per line) :
da: Tjek ikke links, hvor URL&#39;en indeholder et af disse ord (et ord per linje):

en: E-mail notifications
da: E-mail-meddelelser

en: Edit
da: Redigér

en: Edit CSS
da: Redigér CSS

en: Edit URL
da: Redigér URL

en: Edit comment
da: Redigér kommentar

en: Edit this bookmark
da: Redigér dette bogmærke

en: Edit this item
da: Redigér denne

en: Edit this link
da: Redigér dette link

en: Edit this post
da: Redigér dette indlæg

en: Editing is not implemented in the '%s' parser
da: Redigering er ikke implementeret i '%s'-parser

en: Embedded DailyMotion video
da: Indsat DailyMotion-videoe

en: Embedded GoogleVideo video
da: Indsatte GoogleVideo-videoer

en: Embedded Vimeo video
da: Indsat Vimeo-videoe

en: Embedded YouTube playlist
da: Indsat YouTube-afspilningsliste

en: Embedded YouTube video
da: Indsat YouTube-videoe

en: Embedded videos can't be edited using Broken Link Checker. Please edit or replace the video in question manually.
da: Indlejrede videoer kan ikke redigeres med Broken Link Checker. Redigér venligst selv pågældende video eller erstat videoen.

en: Enable logging
da: Aktivér logning

en: Enter a name for the new custom filter
da: Indtast et navn for dit nye filter

en: Enter a search string first.
da: Indtast først en søgestreng.

en: Enter the names of custom fields you want to check (one per line). If a field contains HTML code, prefix its name with <code>html:</code>. For example, <code>html:field_name</code>.
da: Indtast navnene på de brugerdefinerede felter, du ønsker at tjekke (én pr. linje). Hvis et felt indeholder HTML-kode, skal du sætte <code>html:</code> foran dets navn. For eksempel: <code>html:feltnavn</code>.

en: Error : All link parsers missing!
da: Fejl: Alle linkparsers mangler!

en: Error : link ID not specified
da: Fejl: link-id ikke angivet

en: Error : link_id not specified
da: Fejl: link_id ikke angivet

en: Error : link_id or new_url not specified
da: Fejl: link_id eller new_url ikke angivet

en: Error: Link URL must not be empty.
da: Fejl: Link-URL skal være udfyldt.

en: Every %s hours
da: hver %s timer

en: Example : Lorem ipsum <a %s>broken link</a>, dolor sit amet.
da: Eksempel : Lorem ipsum <a %s>broken link</a>, dolor sit amet.

en: Example : Lorem ipsum <span %s>removed link</span>, dolor sit amet.
da: Eksempel : Lorem ipsum <span %s>removed link</span>, dolor sit amet.

en: Exclusion list
da: Eksklusionsliste

en: Existing links will be checked this often. New links will usually be checked ASAP.
da: Eksisterende links vil blive tjekket med dette mellemrum. Nye links tjekkes normalt så hurtigt som muligt.

en: Failed to create a DB entry for the new URL.
da: Det mislykkedes at oprette en databasepost for den nye URL.

en: Failed to delete blogroll link "%s" (%d)
da: Det mislykkedes slette linket "%s" (%d) fra Links

en: Failed to delete comment %d
da: Det mislykkedes at slette kommentaren %d

en: Failed to delete old DB tables. Database error : %s
da: Det mislykkedes at slette gamle databasetabeller. Databasefejl: %s

en: Failed to delete post "%s" (%d)
da: Det mislykkedes at slette indlægget "%s" (%d)

en: Failed to delete the meta field '%s' on %s [%d]
da: Det mislykkedes at slette metafeltet '%s' for %s [%d]

en: Failed to fix %d redirect | Failed to fix %d redirects
da[0]: Det lykkedes ikke at fixe %d redirigeret link
da[1]: Det lykkedes ikke at fixe %d redirigerede links

en: Failed to load link details (%s)
da: Det mislykkedes at indlæse link-detaljer (%s)

en: Failed to move post "%s" (%d) to the trash
da: Det mislykkedes at flytte indlægget "%s" (%d) til papirkurven

en: Failed to remove %d link | Failed to remove %d links
da[0]: Det mislykkedes for pluginnet at fjerne %d link.
da[1]: Det mislykkedes for pluginnet at fjerne %d links.

en: Failed to update %d link. | Failed to update %d links.
da[0]: Det mislykkedes at opdatere %d link.
da[1]: Det mislykkedes at opdatere %d links.

en: Failed to update the meta field '%s' on %s [%d]
da: Det mislykkedes at opdatere metafeltet '%s' for %s [%d]

en: False positive
da: Falsk positiv

en: File Blocked
da: Fil blokeret

en: File Locked
da: Fil låst

en: Filter "%s" created
da: Filter "%s" oprettet

en: Filter ID not specified.
da: Filter-id ikke angivet.

en: Filter deleted
da: Filter slettet

en: Final URL
da: Endelige URL

en: Fix redirects
da: Fix redirigerede

en: Forced recheck
da: Tvungen nytjek

en: Found %d broken link | Found %d broken links
da[0]: Har fundet %d dødt link
da[1]: Har fundet %d døde links

en: General
da: Generel

en: Go to Broken Links
da: Gå til døde links

en: GoogleVideo Video
da: GoogleVideo-video

en: HTTP code
da: HTTP-kode

en: HTTP code : %d
da: HTTP-kode: %d

en: Here's a list of the first %d broken links: | Here's a list of the first %d broken links:
da[0]: Her er en liste med det første døde link:
da[1]: Her er en liste med de første %d døde links:

en: Here's a list of the new broken links:
da: Her er en liste med de nye døde links:

en: Hide debug info
da: Skjul debug-info

en: Hide this link and do not report it again unless its status changes
da: Gem dette link og rapportér det ikke igen, med mindre dets status ændres

en: Highlight links broken for at least %s days
da: Fremhæv links, der har været døde i mindst %s dage

en: However, %d instances couldn't be edited and still point to the old URL.
da: Men %d steder kunne ikke redigeres og peger stadig på det gamle URL.

en: However, %d instances couldn't be removed.
da: Men %d steder kunne linket ikke fjernes.

en: I don't know how to edit a '%s' [%d].
da: Jeg ved ikke, hvordan '%s' [%d] skal redigeres.

en: If this value is zero even after several page reloads you have probably encountered a bug.
da: Hvis denne værdi er nul selv efter adskillige genindlæsninger af siden har du sandsynligvis opdaget en bug.

en: Image
da: Billede

en: Installed
da: Installeret

en: Instance count
da: Antal instanser

en: Invalid search query.
da: Ugyldig søgeforespørgsel.

en: Leave empty to use the e-mail address specified in Settings &rarr; General.
da: Skal ikke udfyldes, hvis du vil bruge e-mailadressen indtastet i Indstillinger &rarr; Generelt.

en: Link Checker Settings
da: Link Checker-indstillinger

en: Link Text
da: Linktekst

en: Link URL : <a href="%s">%s</a>
da: Link-URL: <a href="%s">%s</a>

en: Link checking will be suspended if the average <a href="%s">server load</a> rises above this number. Leave this field blank to disable load limiting.
da: Linktjekning vil blive midlertidigt afbrudt, hvis den gennemsnitlige <a href="%s">serverbelastning</a> er større end dette tal. Lad feltet stå tomt, hvis du vil deaktivere begrænsning af belastningen.

en: Link is broken.
da: Link er dødt.

en: Link is not valid
da: Link er ikke gyldigt

en: Link is valid.
da: Link er aktivt.

en: Link last checked
da: Link sidst tjekket

en: Link monitor
da: Linkovervågning

en: Link status
da: Linkstatus

en: Link text
da: Linktekst

en: Link text : %s
da: Linktekst: %s

en: Link tweaks
da: Linktilpasninger

en: Link type
da: Linktype

en: Link types
da: Linktyper

en: Links that take longer than this to load will be marked as broken.
da: Links, som tager længere tid at tjekke end dette, vil blive markeret som døde.

en: Links used in
da: Links brugt i

en: Load limiting only works on Linux-like systems where <code>/proc/loadavg</code> is present and accessible.
da: Begrænsning af belastning virker kun på Linux-lignende systemer, hvor <code>/proc/loadavg</code> findes og er tilgængelig.

en: Loading...
da: Indlæser ...

en: Log file location
da: Placering af logfil

en: Logging
da: Logning

en: Look For Links In
da: Se efter links i

en: Look for links in
da: Se efter links i

en: Mark as not broken
da: Markér som ikke-død

en: Max. execution time
da: Max udførelsestid

en: Misc
da: Diverse

en: Most likely the connection timed out or the domain doesn't exist.
da: Det sandsynligste er, at forbindelsen fik timeout eller at domænet ikke eksisterer.

en: Move sources to Trash
da: Flyt kilder til papirkurven

en: Move this comment to the trash
da: Flyt denne kommentar til papirkurven

en: Move this item to the Trash
da: Flyt denne til papirkurven

en: Never
da: Aldrig

en: No URLs in the work queue.
da: Ingen URL&#39;er i arbejdskøen

en: No broken links found
da: Ingen døde links fundet

en: No broken links found.
da: Ingen døde links fundet.

en: No dismissed links found
da: Ingen ignorerede links fundet

en: No links detected.
da: Ingen links fundet.

en: No links found (yet)
da: Ingen links fundet (endnu)

en: No links found for your query
da: Din forespørgsel returnerede ingen links

en: No redirects found
da: Ingen redirigeringer fundet

en: No warnings found
da: Ingen advarsler fundet

en: None of the selected links are redirects!
da: Ingen af de valgte links er redirigerede links!

en: Not Found
da: Ikke fundet

en: Not available
da: Ikke tilgængelig

en: Not broken
da: Ikke død

en: Not checked
da: Ikke tjekket

en: Not installed
da: Ikke installeret

en: Nothing to update
da: Intet at opdatere

en: Notification e-mail address
da: E-mailadresse til beskedmails

en: Off
da: Fra

en: On
da: Til

en: On ( %s )
da: Fra ( %s )

en: Once Weekly
da: Engang om ugen

en: Oops, I can't find the link %d
da: Ups. Jeg kan ikke finde linket %d

en: Oops, couldn't modify the link!
da: Ups, kunne ikke ændre linket!

en: Oops, the new URL is invalid!
da: Ups. Den nye URL er ugyldig!

en: Parser '%s' not found.
da: Parser '%s' ikke fundet.

en: Permission Denied
da: Tilladelse nægtet

en: Playlist Not Found
da: Afspilningsliste ikke fundet

en: Playlist OK
da: Afspilningsliste OK

en: Playlist Restricted
da: Afspilningsliste med begrænset adgang

en: Please activate the plugin separately on each site. Network activation is not supported.
da: Aktivér venligst pluginnet på hvert site for sig. Netværksaktivering er ikke understøttet.

en: Post published on
da: Indlæg udgivet den

en: Post statuses
da: Indlægsstatusser

en: Protocols & APIs
da: Protokoller & API'er

en: RS Server Down
da: RS-server nede

en: RapidShare API error: %s
da: RapidShare-API-fejl: %s

en: Re-check all pages
da: Tjek alle sider igen

en: Recheck
da: Tjek igen

en: Redirect URL
da: Redirigér URL

en: Redirect count
da: Antal redirigeringer

en: Redirected Links
da: Redirigerede links

en: Redirects
da: Redirigerede

en: Redirects may be detected as broken links when open_basedir is on.
da: Redirigeringer kan (fejlagtigt) blive bestemt som døde links, når open_basedir er til.

en: Redirects may be detected as broken links when safe_mode is on.
da: Redirigeringer kan (fejlagtigt) blive bestemt som døde links, når safe_mode er til.

en: Remove this link from all posts
da: Fjern dette link fra alle indlæg

en: Remove this link from the list of broken links and mark it as valid
da: Fjern dette link fra listen over døde links og markér det som aktivt

en: Replace this redirect with a direct link
da: Erstat denne redirect med et direkte link

en: Replace with
da: Erstat med

en: Replaced %d redirect with a direct link | Replaced %d redirects with direct links
da[0]: Erstattede %d redirigeret link med et direkte link
da[1]: Erstattede %d redirigerede links med direkte links

en: Request timed out.
da: Anmodning fik timeout.

en: Response time
da: Svartid

en: Run continuously while the Dashboard is open
da: Kør kontinuerligt, når kontrolpanelet er åbent

en: Run hourly in the background
da: Kør hver time i baggrunden

en: Save Changes
da: Gem ændringer

en: Save This Search As a Filter
da: Gem denne søgning som et filter

en: Search
da: Søg

en: Search Links
da: Søg links

en: Search Results
da: Søgeresultater

en: Searching your blog for links...
da: Gennemsøger din blog for links ...

en: Select one or more links to edit.
da: Vælg en eller flere links, der skal redigeres.

en: Send authors e-mail notifications about broken links in their posts
da: Send forfattere e-mail-meddelelser om døde links i deres indlæg

en: Send me e-mail notifications about newly detected broken links
da: Send mig e-mail-meddelelser om nyligt opdagede døde links

en: Server Not Found
da: Server ikke fundet

en: Server load limit
da: Begrænsning på serverbelastning

en: Settings
da: Indstillinger

en: Settings saved.
da: Indstillinger gemt.

en: Show debug info
da: Vis debug-info

en: Show more info about this link
da: Vis flere oplysninger om dette link

en: Show on screen
da: Vis på skærm

en: Show the dashboard widget for
da: Vis kontrolpanelwidget for

en: Show uncertain or minor problems as "warnings" instead of "broken"
da: Vis usikre eller mindre problemer som "advarsler " i stedet for "døde "

en: Source
da: Kilde

en: Source : %s
da: Kilde: %s

en: Stop search engines from following broken links
da: Forhindr søgemaskiner i at følge døde links

en: Suggest alternatives to broken links
da: Foreslå erstatninger for døde links

en: Table columns
da: Tabelkolonner

en: Target resource usage
da: Ønsket resourceforbrug

en: Thank you for your donation!
da: Tak for din donation!

en: The "Nuclear Option". Click this button to make the plugin empty its link database and recheck the entire site from scratch.
da: "Bombe"-indstilling. Klik på denne knap for at få pluginnet til at tømme dets linkdatabase og tjekke hele siten igen helt forfra.

en: The "Warnings" page lists problems that are probably temporary or suspected to be false positives.<br> Warnings that persist for a long time will usually be reclassified as broken links.
da: Siden med "Advarsler" specificerer problemer, som sandsynligvis er midlertidige, eller som formodentlig er falske positiver.<br> Advarsler, der fortsætter i lang tid, vil sædvanligvis blive reklassificeret som døde links.

en: The following error(s) occured :
da: De(n) følgende fejl skete:

en: The following error(s) occurred :
da: De(n) følgende fejl opstod :

en: The link could not be modified.
da: Linket kunne ikke ændres.

en: The plugin doesn't know how to check this type of link.
da: Pluginnet ved ikke, hvordan det skal tjekke denne type links.

en: The plugin failed to remove the link.
da: Det mislykkedes for pluginnet at fjerne linket.

en: The plugin script was terminated while trying to check the link.
da: Pluginskriptet blev afbrudt, mens det prøvede at tjekke et link.

en: The plugin works by periodically launching a background job that parses your posts for links, checks the discovered URLs, and performs other time-consuming tasks. Here you can set for how long, at most, the link monitor may run each time before stopping.
da: Pluginnet fungerer ved med mellemrum at oprette et job i baggrunden, som undersøger dine indlæg for links, tjekker de fundne URL&#39;er og foretager andre tidskrævende opgaver. Her kan du angive, hvor længe linkovervågningen max må køre hver gang, inden den skal stoppe.

en: This link can not be edited because it is not used anywhere on this site.
da: Dette link kan ikke redigeres, fordi det ikke bruges noget steds på denne site.

en: This link has been broken for %s.
da: Dette link har været dødt i %s.

en: This link has failed %d time. | This link has failed %d times.
da[0]: Der har været fejl på dette link %d gang.
da[1]: Der har været fejl på dette link %d gange.

en: This link is not a redirect
da: Dette link er ikke en redirect

en: This link was manually marked as working by the user.
da: Dette link blev markeret manuelt som et aktivt link af brugeren.

en: This playlist has no entries or all entries have been deleted.
da: Denne afspilningsliste indeholder ingen numre, eller alle numre er blevet slettet.

en: Trash
da: Papirkurv

en: Turning off this option will make the plugin report all problems as broken links.
da: Fravælges denne indstilling, rapporterer pluginnet alle problemer som døde links.

en: Twice a Month
da: To gange om måneden

en: Undismiss
da: Ignorér ikke

en: Undismiss this link
da: Ignorér ikke dette link

en: Unknown Error
da: Ukendt fejl

en: Unknown YouTube API response received.
da: Ukendt YouTube-API-svar modtaget.

en: Unlink
da: Fjern link

en: Unlinking is not implemented in the '%s' parser
da: Fjernelse af links er ikke implementeret i '%s'-parseren

en: Update
da: Opdatér

en: Update URL
da: Opdatér URL

en: Updating bookmark %d failed
da: Opdatering af bogmærket %d mislykkedes

en: Updating comment %d failed
da: Opdatering af kommentaren %d mislykkedes

en: Updating post %d failed
da: Opdatering af indlægget %d mislykkedes

en: Use this URL
da: Brug denne URL

en: Using RapidShare API
da: Bruger RapidShare API

en: Using Snoopy
da: Bruger Snoopy

en: Video Not Found
da: Video ikke fundet

en: Video Restricted
da: Video ikke offentligt tilgængelig

en: Video status : %s%s
da: Videostatus : %s%s

en: View
da: Se

en: View "%s"
da: Se "%s"

en: View &#8220;%s&#8221;
da: Vis &#8220;%s&#8221;

en: View Broken Links
da: Se døde links

en: View broken links
da: Se døde links

en: View comment
da: Se kommentar

en: Vimeo Video
da: Vimeo-videoe

en: Wait...
da: Vent ...

en: Warnings
da: Advarsler

en: Which Links To Check
da: Hvilke links der skal tjekkes

en: You are about to delete the current filter.
    'Cancel' to stop, 'OK' to delete
da: Du er ved at slette det aktuelle filter
     'Annullér' for at stoppe, 'OK' for at slette

en: You are about to delete this link '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
da: Du er ved at slette dette link: '%s'
     'Annullér' for at stoppe, 'OK' for at slette.

en: You can see all broken links here:
da: Du kan se alle de døde links her:

en: You don't have sufficient privileges to access this information!
da: Du har ikke tilstrækkelige rettigheder til at tilgå denne information!

en: You have an old version of CURL. Redirect detection may not work properly.
da: Du har en gammel version af cURL. Det er ikke sikkert, at detektion af redirigeringer fungerer ordentligt.

en: You must enter a filter name!
da: Du <i>skal</i> indtaste et filternavn!

en: You must have either CURL or Snoopy installed for the plugin to work!
da: Du skal have enten cURL eller Snoopy installeret, hvis pluginnet skal virke!

en: You're not allowed to do that!
da: Du har ikke lov til at gøre dette!

en: YouTube Playlist
da: YouTube-afspilningsliste

en: YouTube Video
da: YouTube-videoe

en: [ Network error ]
da: [ Network-fejl ]

en: [%s] Broken links detected
da: [%s] døde links fundet

en: [An orphaned link! This is a bug.]
da: [En forælderløs link! Dette er en bug.]

[ctx: a link from the admin notice under Tools - Broken links - Warnings]
en: Change warning settings
da: Ændr advarselsindstillinger

[ctx: admin notice under Tools - Broken links - Warnings]
en: Hide notice
da: Skjul besked

[ctx: checked how long ago]
en: Checked
da: Tjekket

[ctx: current load]
en: Unknown
da: Ukendt

[ctx: dashboard widget visibility]
en: Editor and above
da: Redaktør og over

[ctx: dashboard widget visibility]
en: Nobody (disables the widget)
da: Ingen (deaktiverer widgetten)

[ctx: filter name]
en: Warnings
da: Advarsler

[ctx: for the "Detected X unique URLs in Y links" message]
en: %d unique URL | %d unique URLs
da[0]: %d unik URL
da[1]: %d unikke URL&#39;er

[ctx: inline editor title]
en: Edit Link
da: Redigér link

[ctx: inline link editor]
en: Suggestions
da: Forslag

[ctx: inline link editor]
en: Text
da: Tekst

[ctx: link action; replace one redirect with a direct link]
en: Fix redirect
da: Fiks redirect

[ctx: link in the "Status" column]
en: Details
da: Detaljer

[ctx: link status]
en: Empty Playlist
da: Tøm afspilningsliste

[ctx: link status]
en: Unknown
da: Ukendt

[ctx: link suggestions]
en: Archived page from %s (via the Wayback Machine)
da: Arkiveret side fra %s (via Wayback Machine)

[ctx: link suggestions]
en: No suggestions available.
da: Ingen forslag at vise.

[ctx: link suggestions]
en: Searching...
da: Søger …

[ctx: link text]
en: (Multiple links)
da: (Flere links)

[ctx: link text]
en: (None)
da: (Ingen)

[ctx: log file location]
en: Custom
da: Brugerdefineret

[ctx: log file location]
en: Default
da: Standard

[ctx: module name]
en: Blogroll items
da: Linkliste-elementer

[ctx: module name]
en: Comments
da: Kommentarer

[ctx: module name]
en: Custom fields
da: Brugerdefinerede felter

[ctx: module name]
en: Embedded DailyMotion videos
da: Indlejrede DailyMotion-videoer

[ctx: module name]
en: Embedded GoogleVideo videos
da: Indlejrede GoogleVideo-videoer

[ctx: module name]
en: Embedded Vimeo videos
da: Indlejrede Vimeo-videoer

[ctx: module name]
en: Embedded YouTube playlists (old embed code)
da: Indlejrede YouTube-afspilningslister (gl. indlejringskode)

[ctx: module name]
en: Embedded YouTube videos
da: Indlejrede YouTube-videoer

[ctx: module name]
en: Embedded YouTube videos (old embed code)
da: Indlejrede YouTube-videoer (gl. indlejringskode)

[ctx: module name]
en: HTML images
da: HTML-billeder

[ctx: module name]
en: HTML links
da: HTML-links

[ctx: module name]
en: Pages
da: Sider

[ctx: module name]
en: Plaintext URLs
da: URL&39;er i alm. tekst

[ctx: module name]
en: Posts
da: Indlæg

[ctx: settings page]
en: Show link actions
da: Vis linkhandlinger

[ctx: settings page]
en: Suggestions
da: Forslag

[ctx: settings page]
en: Warnings
da: Advarsler

[ctx: verb]
en: Trash
da: Kassér
