Stable (latest release) - en to tr translation catalogue (160 entries)

en: %s was <b>successfully notified</b> about changes.
tr: %s değişiklikler hakkında <b>başarılı bir şekilde bilgilendirildi</b>.

en: (The required PHP XSL Module is not installed)
tr: (PHP için gerekli XSL Modülü sunucunuzda bulunamadı)

en: About this Plugin:
tr: Bu Eklenti Hakkında:

en: Add new page
tr: Yeni sayfa ekle

en: Add sitemap URL to the virtual robots.txt file.
tr: Sanal robots.txt dosyasına site haritası URL'ini ekle.

en: Additional pages
tr: Ek sayfalar

en: Advanced options:
tr: Gelişmiş seçenekler:

en: All done!
tr: Her şey tamam!

en: All posts will have the same priority which is defined in &quot;Priorities&quot;
tr: &quot;Öncelikler&quot;de tanımlanmış tüm yazılar aynı önceliğe sahip olur.

en: Allow anonymous statistics (no personal information)
tr: Anonim istatistiklerine izin ver (Kişisel bilgi yoktur)

en: Always
tr: Her zaman

en: Archives
tr: Arşivler

en: Author pages
tr: Yazar sayfaları

en: Basic Options
tr: Temel Ayarlar

en: Categories
tr: Kategoriler

en: Change Frequency
tr: Sıklık Değiştir

en: Change frequencies
tr: Sıklıkları değiştir

en: Child posts won't be excluded automatically!
tr: Bu yazının altındaki iç yazılar otomatik olarak dahil edilmeyecektir!

en: Choose the priority of the page relative to the other pages. For example, your homepage might have a higher priority than your imprint.
tr: Sayfanın, diğer sayfalara göre alacağı önceliği belirleyin. Örneğin, anasayfanızın daha yüksek bir öncelik alması gerekebilir.

en: Comment Average
tr: Yorum Ortalaması

en: Comment Count
tr: Yorum sayımı

en: Configuration updated
tr: Ayarlar kaydedildi

en: Custom post types
tr: Gelişmiş yazı tipleri

en: Custom taxonomies
tr: Gelişmiş sınıflandırmalar

en: Daily
tr: Günde bir

en: Disable
tr: Etkisizleştir

en: Disable this option if you get garbled content or encoding errors in your sitemap.
tr: Site haritanızda bozuk içerik ve ya kodlama hataları alırsanız bu seçeneği iptal edin.

en: Do not use automatic priority calculation
tr: Otomatik öncelik hesaplamasını kullanma

en: Don't show this anymore
tr: Bunu artık gösterme

en: Donate
tr: Bağış

en: Donate with PayPal
tr: PayPal ile Bağış Yap

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Enter the URL to the page. Examples: http://www.foo.com/index.html or www.foo.com/home
tr: Sayfanın URL'ini ekleyin. Örnekler:  http://www.foo.com/index.html veya www.foo.com/home

en: Enter the date of the last change as YYYY-MM-DD (2005-12-31 for example) (optional).
tr: Son değişikliğin tarihini YYYY-AA-GG olarak yazın (örneğin 2005-12-31) (isteğe bağlı)

en: Error while saving options
tr: Seçenekler kaydedilirken hata oluştu

en: Error while saving pages
tr: Sayfalar kaydedilirken hata oluştu

en: Exclude posts
tr: Blog yazılarını hariç tut

en: Exclude the following posts or pages:
tr: Şu yazı veya sayfaları hariç tut:

en: Excluded categories
tr: Hariç tutulan kategoriler

en: Excluded items
tr: Hariç tutulacaklar

en: FAQ
tr: SSS

en: Full or relative URL to your .xsl file
tr: .xsl dosyanızın tam veya bağıl yolu

en: Further options
tr: Diğer seçenekler

en: Google XML Sitemaps
tr: Google XML Site Haritası

en: Help / FAQ
tr: Yardım / SSS

en: Here you can specify files or URLs which should be included in the sitemap, but do not belong to your Blog/WordPress.<br />For example, if your domain is www.foo.com and your blog is located on www.foo.com/blog you might want to include your homepage at www.foo.com
tr: Burada blog'unuza ait olmayan sayfaları site haritasında yer alacak şekilde ekleyebilirsiniz.<br />Örneğin, eğer sayfanız www.foo.com ise ve blog'unuz www.foo.com/blog ise, anasayfanız olan www.foo.com adresini de eklemek isteyebilirsiniz.

en: Hide this list
tr: Bu listeyi sakla

en: Hide this notice
tr: Bu bildiriyi sakla

en: Homepage
tr: Ana sayfa

en: Hourly
tr: Saatte bir

en: If you encounter any problems with your sitemap you can use the <a href="%d">debug function</a> to get more information.
tr: Eğer site haritanızla ilgili bir sorunla karşılaşırsanız, daha fazla bilgi almak için <a href="%d">hata konsolu</a>'nu kullanabilirsiniz.

en: If you like the plugin, please <a target="_blank" href="%s">rate it 5 stars</a> or <a href="%s">donate</a> via PayPal! I'm supporting this plugin since over 9 years! Thanks a lot! :)
tr: Eğer bu eklentiyi beğendiyseniz, lütfen <a target="_blank" href="%s">5 yıldız olarak derecelendirin</a> ve ya PayPal üzerinden <a href="%s">bağışta</a> bulunun! Bu eklentiye 9 yıldan fazladır çalışıyorum! Çok teşekkürler! :)

en: If your blog is in a subdirectory and you want to add pages which are NOT in the blog directory or beneath, you MUST place your sitemap file in the root directory (Look at the &quot;Location of your sitemap file&quot; section on this page)!
tr: Eğer blog'unuz bir alt klasördeyse ve blog'da OLMAYAN sayfalar eklemek istiyorsanız, site haritası dosyanızı KESİNLİKLE kök klasöre koymanız gereklidir (Bu sayfadaki &quot;Site haritanızın konumu&quot; bölümüne bakın)!

en: Include a XSLT stylesheet:
tr: Bir XSLT Sayfa Yönergesi (Stylesheet) Kullan:

en: Include archives
tr: Arşivleri dahil et

en: Include author pages
tr: Yazar sayfalarını dahil et

en: Include categories
tr: Kategorileri dahil et

en: Include custom post type %s
tr: %s özel yazı tipi dahil et

en: Include homepage
tr: Anasayfayı dahil et

en: Include posts
tr: Blog yazılarını dahil et

en: Include sitemap in HTML format
tr: Site haritasını HTML biçiminde ekle

en: Include static pages
tr: Sabit sayfaları dahil et

en: Include tag pages
tr: Etiket sayfalarını dahil et

en: Include taxonomy pages for %s
tr: %s  sayfalar için sınıflandırma dahil et

en: Include the last modification time.
tr: Son değişiklik zamanı dahil.

en: It took %time% seconds to notify %name%, maybe you want to disable this feature to reduce the building time.
tr: Burayı bilgilendirmek %name%, şu kadar saniye sürdü: %time% ; belki bu süreyi azaltmak için bu özelliği kaldırabilirsiniz.

en: Last Changed
tr: Son Düzenlenen

en: Learn more
tr: Daha fazla

en: List of IDs, separated by comma
tr: ID listesi, virgülle ayırın:

en: List of the donors
tr: Bağış Yapanların Listesi:

en: Minimum post priority (Even if auto calculation is enabled)
tr: En düşük blog yazısı önceliği (otomatik hesaplama devre dışı olsa bile)

en: Monthly
tr: Ayda bir

en: My Amazon Wish List
tr: Amazon Wish List'im

en: My Sitemaps FAQ
tr: Bu Eklentinin SSS'si

en: Never
tr: Hiçbir zaman

en: No pages defined.
tr: Hiç sayfa tanımlanmamış.

en: No registration required, but you can join the <a href="%s">Bing Webmaster Tools</a> to check crawling statistics.
tr: Kayıt gerektirmez, ama <a href="%s">Bing Webmaster Tools</a>'a katılarak taranma istatistiklerini görebilirsiniz.

en: No registration required, but you can join the <a href="%s">Google Webmaster Tools</a> to check crawling statistics.
tr: Kayıt gerektirmez, ama <a href="%s">Google Webmaster Tools</a>'a katılarak crawl istatistiklerini görebilirsiniz.

en: No support topics available or an error occurred while fetching them.
tr: Destek konusu yok ya da getirilirken bir hata oluştu.

en: No thanks, please don't bug me anymore!
tr: Yok teşekkürler, lütfen beni bir daha rahatsız etme!

en: Note
tr: Not

en: Notify Bing (formerly MSN Live Search) about updates of your Blog
tr: Blog'unuzun güncellenişini Bing'e bildir

en: Notify Google about updates of your Blog
tr: Blog'unuzun güncellenimini Google'a bildir

en: Notify List
tr: Bildiri listesi

en: Notify Search Engines about all sitemaps
tr: Tüm site haritaları hakkında arama motorlarını bilgilendir

en: Official Sitemaps FAQ
tr: Resmi Sitemap SSS'si

en: Older archives (Changes only if you edit an old post)
tr: Daha eski arşivler (Yalnızca eski bir blog yazısını düzenlerseniz güncellenir)

en: Override the base URL of the sitemap:
tr: Site haritasının temel URL'sini (internet adresini) geçersiz yapın:

en: Pages saved
tr: Sayfalar kaydedildi

en: Ping was executed, please see below for the result.
tr: Ping çalıştırıldı, sonuç için aşağıya bakınız.

en: Please note that the value of this tag is considered a hint and not a command. Even though search engine crawlers consider this information when making decisions, they may crawl pages marked "hourly" less frequently than that, and they may crawl pages marked "yearly" more frequently than that. It is also likely that crawlers will periodically crawl pages marked "never" so that they can handle unexpected changes to those pages.
tr: Lütfen bu etiketin bir ipucu olduğuna, bir komut olmadığına dikkat edin. Her ne kadar arama motoru robotları bu bilgiyi karar verirken göz önünde bulunduruyor olsa da; &quot;her saat&quot; olarak işaretlenen sayfaları da daha az sıklıkla tarayabilir, &quot;her yıl&quot; olarak işaretlenen sayfaları da daha sık tarayabilir. Hatta robotlar bazen &quot;hiçbir zaman&quot; olarak işaretlenmiş sayfaları da, beklenmedik değişiklikleri ele alabilmek için tarayabilirler.

en: Please select how the priority of each post should be calculated:
tr: Lütfen yazıların önceliklerinin nasıl hesaplanmasını istediğinizi seçin:

en: Plugin Homepage
tr: Eklenti Anasayfası

en: Post Priority
tr: Yazı önceliği

en: Posts
tr: Blog yazıları

en: Posts (If auto calculation is disabled)
tr: Blog yazıları (yalnızca otomatik hesaplama devre dışıysa)

en: Priorities
tr: Öncelikler

en: Priority
tr: Öncelik

en: Recent Donations:
tr: Son Bağışlar:

en: Recent Support Topics / News
tr: Güncel destek konuları / haberler

en: Report a Bug
tr: Bir Hata Raporla

en: Reset options
tr: Seçenekleri sıfırla

en: Result of the last ping, started on %date%.
tr: Son bildirimin sonucu, %date% tarihinde başlamıştı.

en: Search engines haven't been notified yet
tr: Arama motorları henüz bilgilendirilmedi

en: Search engines haven't been notified yet. Write a post to let them know about your sitemap.
tr: Arama motorlarına henüz bilgilendirme yapılmamıştır.Arama motorlarına bilgilendirme yapmak için yazı yazın

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Since you are using Nginx as your web-server, please configure the following rewrite rules in case you get 404 Not Found errors for your sitemap:
tr: Eğer sunucu olarak Nginx kullanıyorsanız site haritanız için 404 Bulunamadı hatalarını almanız durumunda lütfen aşağıdaki üzerine yazma kurallarını düzenleyin:

en: Sitemap Content
tr: Site Haritas İçeriği

en: Sitemap Resources:
tr: Site Haritası Kaynakları:

en: Sitemaps Protocol
tr: Site Haritası Protokolü

en: Static pages
tr: Sabit sayfalar

en: Suggest a Feature
tr: Bir Özellik Öner

en: Support
tr: Destek

en: Support Forum
tr: Destek Forumu

en: Support Topics have been disabled. Enable them to see useful information regarding this plugin. No Ads or Spam!
tr: Destek konuları etkisizleştirilmiş. Bu eklenti ile ilgili yararlı bilgilere ulaşmak için etkinleştirin. Reklam ya da Spam yok!

en: Sure, but I already did!
tr: Olur ama ben çoktan yaptım!

en: Tag pages
tr: Etiket sayfaları

en: Thank you very much for your donation. You help me to continue support and development of this plugin and other free software!
tr: Bağışınız için çok teşekkürler. Bu eklenti üzerinde çalışmam ve destek sunabilmem için yardım sağlamış oldunuz!

en: Thanks for using this plugin! You've installed this plugin over a month ago. If it works and you are satisfied with the results, isn't it worth at least a few dollar? <a href="%s">Donations</a> help me to continue support and development of this <i>free</i> software! <a href="%s">Sure, no problem!</a>
tr: Bu eklentiyi kullandığınız için teşekkürler! Eklentiyi kuralı bir ayı geçmiş. Eğer çalışıyorsa ve sonuçlardan memnunsanız bir kaç doları hak etmedi mi? <a href=“%s”>Bağışlar</a> bölümünden bu <i>ücretsiz</i> yazılımı destekleyebilirsiniz! <a href=“%s”>Tabii, problem değil!</a>

en: Thanks for using this plugin! You've installed this plugin some time ago. If it works and your are satisfied, why not <a href="%s">rate it</a> and <a href="%s">recommend it</a> to others? :-)
tr: Bu eklentiyi kullandığınız için teşekkürler! Eklentiyi kuralı bir ayı geçmiş. Eğer çalışıyorsa ve sonuçlardan memnunsanız <a href="%s">oy verip</a>, <a href="%s">başkalarına önerir misiniz?</a>? :-)

en: Thanks for your support!
tr: Desteğiniz için teşekkürler!

en: The URL to your sitemap index file is: <a href="%s">%s</a>.
tr: Site haritası dizin dosyasına URL :<a href="%s">%s</a>.

en: The current archive of this month (Should be the same like your homepage)
tr: Bu ayın arşivi (anasayfanızla aynı olacaktır)

en: The default configuration was restored.
tr: Varsayılan seçenekler yüklendi

en: The old files could NOT be deleted. Please use an FTP program and delete them by yourself.
tr: Eski dosyalar SİLİNEMEDİ. Lütfen bir FTP programı ile kendiniz silin.

en: The old files were successfully deleted.
tr: Eski dosyalar başarıyla silindi.

en: The plugin is notifying the selected search engines about your main sitemap and all sub-sitemaps. This might take a minute or two.
tr: Ana site haritanız ve alt site haritalarınız için seçili arama motorları bilgilendirildi. Bu bir ya da iki dakika sürebilir.

en: The virtual robots.txt generated by WordPress is used. A real robots.txt file must NOT exist in the blog directory!
tr: WordPress'in oluşturduğu sanal robots.txt dosyası kullanılacaktır; gerçek bir robots.txt dosyası kök dizinde BULUNMAMALIDIR!

en: There is still a sitemap.xml or sitemap.xml.gz file in your blog directory. Please delete them as no static files are used anymore or <a href="%s">try to delete them automatically</a>.
tr: Blogunuzun dizininde bir sitemap.xml veya sitemap.xml.gz dosyası var . statik dosyalar bunları otomatik olarak  <a href="%s">try to delete them automatically</a>. kullandığı için silin

en: There was a problem while notifying %name%. <a href="%s" target="_blank">View result</a>
tr: Burayı bilgilendirmede bir hata var: %name%. Sonuçları görmek için: <a href="%s" target="_blank">burayı tıklayın</a>

en: This is highly recommended and helps the search engines to know when your content has changed. This option affects <i>all</i> sitemap entries.
tr: İçerik değiştiğinde arama motorlarının bilmesi tavsiye edilir. Bu seçenek <i>bütün</i> site harita girişlerini etkiler.

en: This plugin will generate a special XML sitemap which will help search engines like Google, Yahoo, Bing and Ask.com to better index your blog.
tr: Bu eklenti blogunuza daha iyi endeksi Google , Yahoo, Bing ve Ask.com gibi arama motorları için yardımcı olacak özel bir XML site haritası oluşturacaktır .

en: Try to automatically compress the sitemap if the requesting client supports it.
tr: Talep eden kullanıcının desteklemesi durumunda, site haritasını otomatik olarak sıkıştırmaya çalışın.

en: Try to increase the execution time limit to:
tr: İşlemi gerçekleştirmek için gereken zaman sınırını şuna yükseltmeyi dene:

en: Try to increase the memory limit to:
tr: Kullanılacak bellek sınırını şuna yükseltmeyi dene:

en: URL to the page
tr: Sayfanın URL'i

en: Unfortunately this release of Google XML Sitemaps requires at least PHP %4$s. You are using PHP %2$s, which is out-dated and insecure. Please ask your web host to update your PHP installation or go to <a href="%1$s">active plugins</a> and deactivate the Google XML Sitemaps plugin to hide this message. You can download an older version of this plugin from the <a href="%3$s">plugin website</a>.
tr: Ne yazık ki Google XML site haritasının bu sürümü en az %4$s PHP gerektirir. siz %2$s sürümünü kullanıyorsunuz. PHP sürümünü güncellemek için web barındırma hizmetini aldığınız ilgiliye yazabilir yada <a href="%1$s">aktif eklentilere</a> gidip Google XML site haritasını bu mesajı almamak için pasif hale getirebilirsiniz. Bu eklentinin bir önceki sürümünü buradan indirebilirsiniz <a href="%3$s">plugin website</a>.

en: Unfortunately this release of Google XML Sitemaps requires at least WordPress %4$s. You are using Wordpress %2$s, which is out-dated and insecure. Please upgrade or go to <a href="%1$s">active plugins</a> and deactivate the Google XML Sitemaps plugin to hide this message. You can download an older version of this plugin from the <a href="%3$s">plugin website</a>.
tr: Ne yazık ki Google XML site haritasının bu sürümü en az %4$s WordPress gerektirir. siz %2$s sürümünü kullanıyorsunuz. Wordpress sürümünü güncellemek için web barındırma hizmetini aldığınız ilgiliye yazabilir yada <a href="%1$s">aktif eklentilere</a> gidip Google XML site haritasını bu mesajı almamak için pasif hale getirebilirsiniz. Bu eklentinin bir önceki sürümünü buradan indirebilirsiniz <a href="%3$s">plugin website</a>.

en: Update notification:
tr: Güncelleme bildirisi:

en: Update options
tr: Seçenekleri güncelle

en: Use default
tr: Varsayılanı kullan

en: Use this if your blog is in a sub-directory, but you want the sitemap be located in the root. Requires .htaccess modification.
tr: Blogunuza ait bir alt dizinde , site haritası kök dosyası yeri istiyorsanız bu kullanın . .htaccess değişiklik gerektirir .

en: Uses the average comment count to calculate the priority
tr: Önceliği hesaplamak için yazıların ortalama yorum sayısını kullanır

en: Uses the number of comments of the post to calculate the priority
tr: Önceliği belirlemek için yazıya yapılmış yorum sayısını kullanır

en: Webmaster Blog
tr: Webmaster Blog'u

en: Webmaster Center Blog
tr: Webmaster Merkezi Blog'u

en: Webmaster Tools
tr: Webmaster Araçları

en: Webserver Configuration
tr: Webserver Ayarları

en: Weekly
tr: Haftada bir

en: WordPress standard content
tr: WordPress standart içerik

en: XML Sitemap Generator for WordPress
tr: Wordpress için XML Site Haritası Oluşturucusu

en: XML-Sitemap Generator
tr: XML Site Haritası Oluşturucusu

en: Yearly
tr: Yılda bir

en: Your PHP version is too old for XML Sitemaps.
tr: PHP sürümünüz XML Site Haritası kullanmak için çok eski.

en: Your WordPress version is too old for XML Sitemaps.
tr: Wordpress sürümünüz XML Site Haritası kullanmak için çok eski.

en: Your blog is currently blocking search engines! Visit the <a href="%s">Reading Settings</a> to change this.
tr: Blogunuz arama motorlarını engelliyor! <a href=“%s”>Okuma ayarları</a> sayfasını ziyaret edip bu ayarı değiştirin.

en: e.g. "4M", "16M"
tr: (örn. "4M", "16M")

en: in seconds, e.g. "60" or "0" for unlimited
tr: saniye olarak belirtin (örn. "60") (sınırsız için "0" kullanın)

en: translator_name
tr: Eklenti Çevirmeni: Barış Ünver

en: translator_url
tr: http://beyn.org
